O nás

Jsme čtyři prostí kluci z Prahy 3 - Žižkova, co se znají už od školky. Znáte to, spolu sežrali prvního psa, spolu... atd. U založení Klubu Újezd v květnu 1990 jsme sice ještě nebyli, ale převzali jsme ho v prosinci 1995 a od té doby jsme zde a vedeme ho k obrazu svému.

Spáchali jsme toho ale mnohem víc. Provozovali jsme novovysočansku Modrou Vopici, hospodu, kde kromě mnohých manželství a přátelství vznikl i legendární fotbalový klub TJ Modrá Vopice.

Roky jsme šířili po venkově kulturu díky Kravínu Únětice, v jehož areálu se konaly koncerty, divadla, masopusty, svatby a veselice všeho druhu. V současnosti šíříme svůj věhlas i v karlínské Kafé Garáž, v oblíbeném odpočívadle na karlínské straně tunelu, kde můžete nabrat síly před vyčerpávajícím stoupáním k Žižkovu, nebo si oddychnout po cestě dolů...

Naší vlajkovou lodí ale vždycky byl Újezd. Tři patra plná krásných lidí, skvělé hudby a výborného pití.

Posuďte sami: v podzemí útulná pivnice, která vás schová před shonem velkoměsta. V přízemí bar, ze kterého můžete sledovat venkovní cvrkot a krásu opačného pohlaví a nahoře v patře kavárna, útulek intelektuálů a líheň všelijakých přelomových myšlenek. Není tedy velkým překvapením, že zde nalezl svoje sídlo - myslivnu Spolek přátel myslivosti Újezd.

A aby toho nebylo málo, rozdráždíme vaši touhu po vyšší kultuře i cestou na záchod. Na chodbách klubu totiž 1. žižkovský fotoateliér Papa e Mama provozuje proslulou Galérku Újezd. Není to jen o konzumaci, Klub Újezd, to je sám život v kostce. Nebo v půllitru.